Trudne rozmowy z pracownikami

Jak znaleźć odwagę, aby prowadzić trudne rozmowy z pracownikami?

🔴”Jak znaleźć odwagę, aby prowadzić trudne rozmowy z trudnymi, roszczeniowymi ludźmi?” – to kolejne pytanie od uczestnika na #szkoleniu z efektywnej komunikacji.

💡Po takim pytaniu, pierwsza myśl jaka mi się pojawia, to: co to znaczy trudne rozmowy i trudni, roszczeniowi ludzie?

🍀Każdy może inaczej rozumieć te kwestie, może odczuwać trudności w różnych sytuacjach. Mogą się pojawić w każdej relacji: zawodowej – na linii szef – pracownik, pracownik- pracownik oraz prywatnej z partnerem/partnerką, dzieckiem, rodzicem, rodzeństwem, itp.

A co, gdy unikamy trudnych rozmów z pracownikami?

🍀Trudne sytuacje mogą doprowadzić do agresji, uległości, wycofania się, które w dłuższej perspektywie czasu mogą przyczynić się do złego samopoczucia. Może pojawić się ból głowy, bezsenność, ból w ramionach, itp. Tego nikomu nie życzę.

➡️Dla mnie trudnością była rozmowa z pracownikiem, który nieprzyjemnie pachniał. Pamiętam jak dziś, jak przygotowywałam się do rozmowy oraz jak ją prowadziłam. Przed rozmową emocje mną dość mocno targały, a w trakcie poczułam spokój. Okazało się, że strach miał wielkie oczy.
Pracownik podziękował za rozmowę, ja poczułam ulgę, a od następnego dnia przychodził do pracy czysty i pachnący.

To co mi pomogło w tej rozmowie to:
✅Moje dobre intencje
✅Szacunek i empatia do pracownika
✅Dobre przygotowanie się do rozmowy
✅Prowadzenie rozmowy rzeczowo i po partnersku.
✅Zaufanie ze strony pracownika.

„Trudne rozmowy mogą być naprawdę przyjemne i łatwe”. To z kolei są słowa jednej z moich klientek, która sprawdziła w praktyce wspólnie wypracowane metody. Jej trudnością była rozmowa z pracownikami na temat nierzetelnej pracy oraz nieustających i powtarzalnych błędach pracowników. Dzisiaj nie ma żadnych kłopotów z trudnymi rozmowami, również w życiu prywatnym. 👌

Jakie są dla Ciebie trudne rozmowy/sytuacje❓

Jeśli masz kłopot z prowadzeniem trudnych rozmów lub odnalezieniem się w trudnej sytuacji, mogę Ci w tym pomóc. Możesz też skorzystać z bezpłatnej konsultacji, zapisując się tutaj: https://annadziwulska.pl/wybierz-termin/

Przeczytaj także https://annadziwulska.pl/prowadzic-za-reke/ i działaj!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *