Szefie, co daje Ci spokój wewnętrzny?

Mądrym jest ten, który wie, kiedy zachować spokój.” – Eurypides

Szefie, co daje Ci spokój wewnętrzny?

  • Twoi Klienci będą zadowoleni z Twoich usług, a Ty będziesz spokojny/a, że z Tobą pozostaną
  • Wszystkie zadania będą robione na czas
  • Twoi ludzie zrobią to, czego i w jaki sposób oczekujesz
  • Będziesz miał/a zaufanie do siebie i do zespołu
  • Twój zespół będzie samodzielny i odpowiedzialny
  • Zdejmiesz z siebie nadmiar obowiązków i częściową odpowiedzialność.

Czy te stwierdzenia pasują do Ciebie? Być może masz wątpliwości co do tych wniosków?

Pracując z Klientami, widzę, że czasami jest nieoczywiste co nam daje spokój. Coś nam się wydaje, a w rzeczywistości okazuje się, że to wcale tak nie jest. Dlatego mamy wrażenie, że stoimy w miejscu, kręcimy się w kółko, pomimo, iż podejmujemy różne działania. W efekcie jesteśmy przemęczeni i sfrustrowani, bo tracimy energię działając po omacku.

Podobnie jest z wykorzystywaniem przez nas czasu na konkretne zadania. Przykładem może być budowanie samodzielnego i zaangażowanego zespołu. Wykonujemy mnóstwo działań, żeby nasz zespół był wymarzony, czyli samodzielny i odpowiedzialny. Niestety często efekty są mało zadowalające.

Z jakiego powodu tak się dzieje?

Według mnie, wiele rzeczy robimy intuicyjnie, próbujemy różnych technik, zachowań, ale dokładnie nie znamy procesów, jakie powinny zachodzić w zespole. Stąd często słyszę „ wydaje mi się, że próbowałam już wszystkiego i nie działa”. Wtedy dopytuję np.:

  • Jak wygląda u Ciebie zaufanie w zespole?
  • Jak wygląda sytuacja, gdy pracujecie nad wspólnym rozwiązywaniem trudności?
  • Ile osób jest zaangażowanych w rozwiązywanie trudności? Ile osób otwarcie mówi, to co myśli?

Czasami po serii takich pytań jest cisza, a czasami odpowiedzi, „nie, no jest zaufanie, przecież rozmawiamy, mówimy sobie o różnych sprawach, itp.” . Dociskając jednak ten temat, w dużej mierze dochodzimy do wniosku, że niestety, to tylko pozorne zaufanie, o ile w ogóle można to tak nazwać. Ludzie się uśmiechają, przytakują, są dla siebie mili, ale gdy dochodzi do poważnych rozmów, konfliktów, to wiele z nich się „chowa”, wycofuje, nie mówi otwarcie. Wtedy widzimy, że tego zaufania nie ma, a to jest fundament do zbudowania zaangażowanego i odpowiedzialnego zespołu.

Świadomie budując zespół, odzyskasz spokój wewnętrzny!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o budowaniu zespołu zapraszam cię na stronę https://annadziwulska.pl/po-co-budowac-zaufanie-w-zespole/ oraz na stronę https://annadziwulska.pl/silne-zespoly-nie-stworza-sie-same/.

Każdy z nas może mieć inaczej, więc jeśli tak masz, to śmiało pisz lub umów się na bezpłatną konsultację, na której omówimy Twoją indywidualną sytuację. Sprawdzimy, co dla Ciebie jest kluczowe, aby odzyskać czas dla siebie i spokój wewnętrzny. Jeśli czujesz, że masz do tego gotowość, zapisz się na spotkanie: https://annadziwulska.pl/wybierz-terminy/

Przeczytaj także https://annadziwulska.pl/po-co-budowac-zaufanie-w-zespole/ i działaj!

2 komentarze “Szefie, co daje Ci spokój wewnętrzny?”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *