Kiedy odzyskasz czas i spokój?

Sprawdź, kiedy odzyskasz czas dla siebie i spokój wewnętrzny?

Z mojego doświadczenia wynika, że odzyskasz czas dla siebie oraz spokój wewnętrzny, gdy:

  • Wszystkie zadania będą robione na czas
  • Twoi ludzie zrobią zadania w taki sposób, jaki oczekujesz, czyli na wysokim poziomie
  • Będziesz miał/a zaufanie do siebie i do zespołu
  • Twój zespół będzie zaangażowany, odpowiedzialny i samodzielny
  • Zdejmiesz z siebie nadmiar obowiązków i częściową odpowiedzialność

Te wszystkie działania spowodują, że Klienci będą zadowoleni z Twoich usług, a Ty będziesz spokojny/a, że Klienci pozostaną u Ciebie i będziesz osiągał wspaniałe wyniki biznesowe. To z pewnością zapewni Ci spokój wewnętrzny, zgadzasz się? Być może masz inne doświadczenia, spostrzeżenia, jeśli tak podziel się proszę.

Jak to wszystko zrobić, zęby odzyskać czas i spokój?

Przede wszystkim wymaga to od Ciebie ogromnego zaangażowania, cierpliwości, wiary, wiedzy i umiejętności.

Pracując z szefami biznesów i menedżerami (również mówię to ze swojego doświadczenia) często widzę, że oni nie wiedzą, że nie wiedzą. O co mi chodzi? Już tłumaczę. Są w tak zwanej nieświadomej niekompetencji. Weźmy przykład – zadania nie są robione na odpowiednim poziomie. Mówimy pracownikowi, że chcemy, żeby nam wykonał zadanie X (nowe zadanie dla pracownika), nie tłumaczymy dokładnie, w jaki sposób ma to zrobić, tylko zdawkowo informujemy. Zakładamy, że pracownik pracuje już tyle czasu, to wie jak ma zrobić to zadanie. Pracownik robi to w taki sposób, w jaki uważa za najlepszy wg niego. Nie sprawdzamy, nie dopytujemy w trakcie realizacji zadania, jak mu idzie, czego potrzebuje, jak to widzi. Przychodzi do rozliczenia się z zadania, a my jesteśmy zawiedzeni, że zadanie nie zostało zrobione zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Następuje frustracja, złość, brak zaufania do pracownika, itd.

Jak to ma się do nieświadomej niekompetencji? A no tak, że w tym przypadku szef powinien wiedzieć, że każde nowe zadanie dla pracownika powoduje, że potrzebuje on:

  • konkretnych instrukcji,
  • jasno sprecyzowanych oczekiwań, 
  • sprawdzenia zadania w trakcie jego realizacji,
  • dopytania czego pracownik potrzebuje, 
  • jak to zadanie zrozumiał, itp.

Łatwiej jest osiągnąć spokój wewnętrzny i uwolnić się od nadmiaru zadań,  gdy mamy wiedzę w zakresie kierowania ludźmi. Jeśli jej nie mamy, ba nawet nie wiemy, że jej nie mamy, to jak możemy wiedzieć co w danym momencie mamy zrobić?

Jeśli chcesz się dowiedzieć czego nie wiesz lub nie umiesz, żeby odzyskać czas i spokój, to zapraszam Cię na bezpłatną konsultację. Odbywa się ona przez telefon lub on-line. Na konsultacji sprawdzimy jak wygląda u Ciebie obecna sytuacja, będziesz miał(a) okazję zobaczyć konkretnie, jak miałaby wyglądać Twoja idealna sytuacja. Ponadto poszukasz przeszkód, które stoją Ci na drodze. Zobaczysz czego nie wiesz lub/i nie umiesz. Na końcu zrobisz sobie mini plan działania. Jeśli masz gotowość na konsultację, to zapisz się tutaj: https://annadziwulska.pl/wybierz-termin/

Czeka Cię ekscytująca praca, rozwój siebie daje niesamowitą moc!

Przeczytaj także https://annadziwulska.pl/czy-w-twoim-zespole-ludzie-sie-czegos-obawiaja/ i działaj!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *