zespół

Nie mam czasu dla siebie ….

Czy kiedyś znajdę czas dla siebie?

Kiedy ja znajdę czas dla siebie❓ Kiedy zacznę chodzić do domu jak człowiek, bawić się z dziećmi, mieć czas dla siebie❓

Zadajesz sobie podobne pytania ❓

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość, nie jesteś jedynym szefem, który się boryka z podobnymi problemami! Możesz być za to jednym z tych, którzy wzięli sprawy w swoje ręce i dzisiaj cieszą się z bycia szefem.

Co zrobić, żeby mieć więcej czasu dla siebie❓

📌Przede wszystkim:

➡️zdobądź zaufanie do siebie i swoich ludzi
➡️bardziej zaangażuj swoich pracowników
➡️podziel się odpowiedzialnością ze swoimi pracownikami
➡️zadbaj o to, żeby Twój zespół był samodzielny, a relacje w nim niech będą oparte na zaufaniu.

Zgadzasz się z tymi wskazówkami❓ Chętnie dowiem się, jaka jest Twoja perspektywa.

A tymczasem, krótko uzasadnię swoją perspektywę:
🍀Zaufanie do siebie – co tu dużo mówić, jeśli masz poczucie, że podejmujesz dobre decyzje, masz pewność swoich działań oraz wiesz, co i jak masz robić, to robisz to z łatwością i przyjemnością. Dbasz o siebie i jednocześnie o swoich ludzi, masz dobre intencje i wierzysz, że Twoi podwładni też mają takie intencje. To powoduje, że czujesz spokój wewnętrzny i wtedy możesz mniej pracować.

🍀Zaufanie do ludzi – gdy ufasz pracownikom, łatwiej jest Ci delegować zadania, dzielić się odpowiedzialnością. Wierzysz w powodzenie realizacji zadania. Czujesz spokój, bo wiesz, że wszystko pójdzie po Twojej myśli.

🍀Twoi pracownicy są zaangażowani i odpowiedzialni – gdy tak jest, ludzie kreują nowe pomysły, sami szukają rozwiązań i usprawnień. Chętnie biorą udział w podejmowaniu decyzji, wtedy biorą na siebie większą odpowiedzialność, a Ty czujesz, że nie jesteś ze wszystkim sam(a).

🍀Zespół jest samodzielny – pracownicy wzajemnie się motywują, inspirują, wspierają, samodzielnie współpracują nad zadaniem. Ty jako szef trochę stoisz z boku i nie musisz już tak mocno się angażować.

Jak to wszystko zrobić, żeby znaleźć czas dla siebie❓

👣Krok po kroku, zaczynając od siebie, swoich przekonań, wartości, zmiany zachowań, stylu kierowania, itp. Następnie skup się na zbudowaniu zaufania w zespole. W tym celu spotykaj się systematycznie ze swoimi pracownikami, daj im przestrzeń, aby się dobrze poznali. Stwórzcie wspólne zasady, którymi będziecie się kierowali jako zespół. Rozmawiajcie otwarcie i szczerze, wymieniajcie się pomysłami. Pamiętaj, żeby nie krytykować, za to przestrzegać ustalonych zasad. Pozwól ludziom uczestniczyć w podejmowaniu ważnych decyzji, co do sposobu realizacji zadań. Wspólnie kreujcie wizję firmy.

Co myślisz o takiej ścieżce dojścia do wygospodarowania czasu dla siebie ❓

🙈Domyślam się, co teraz możesz myśleć. DUŻO TEGO! Jak mam mieć więcej czasu dla siebie, skoro muszę robić więcej.

No niekoniecznie, bo dzisiaj też podejmujesz różne inicjatywy, być może więcej czasu spędzasz na samodzielnym działaniu. Ludzie robią swoje i tyle. A dzięki temu, że włączysz ich w swoje działania, będą uczestniczyć w podejmowaniu decyzji. Wtedy łatwiej i szybciej poczują odpowiedzialność, będą bardziej samodzielni. Ty w dłuższej perspektywie czasu zyskasz. 🏆

Możesz mi wierzyć. U mnie się to sprawdziło. Nie mam tylko na myśli, tego, że zdobyłam więcej czasu, chociaż tak właśnie było. Chcę Ci powiedzieć, że ludzie chętniej kreowali, samodzielnie podejmowali różne inicjatywy, czuli się bardziej odpowiedzialni.

Też tak chcesz❓

Szukaj inspiracji na moim blogu, korzystaj z darmowych webinariów, które organizuję. Możesz też do mnie napisać i spotkać się on-line na bezpłatnej konsultacji. Wtedy przyglądniemy się Twojemu tematowi i zobaczymy co możemy z tym zrobić. Tutaj możesz wybrać sobie termin: https://annadziwulska.pl/wybierz-termin/

Przeczytaj także https://annadziwulska.pl/prowadzic-za-reke/ i działaj!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *