Spokojny urlop szefa, czy to możliwe?

Czy to możliwe, aby szef miał spokojny urlop?

🔴Urlop czas zacząć, a na głowie tysiące spraw, stres sięga zenitu❓ Czy tak zaczynasz swój urlop? Masz poczucie ogromnej odpowiedzialności i obawy, że bez Ciebie firma „padnie”❓

🍀Wiele szefów idąc na urlop ma poczucie, że bez niego firma przestanie istnieć, a już na pewno, coś złego się stanie, będą duże straty, klienci odejdą, przychody się zmniejszą, itp.  Też tak masz❓ Ja tak miałam, na szczęście nauczyłam się, że to nie jest prawda.

➡️Wiele lat korzystając z urlopu byłam jak żołnierz na posterunku. Czujna i monitorująca.  Przed urlopem pracownicy dostawali informację, że cokolwiek by się działo, to mają do mnie dzwonić i informować mnie na bieżąco.
Szczerze mówiąc, to nie był wypoczynek. 🙈

Stwórz dobry plan i sprawdź jak działa

💡Po kilku latach, stwierdziłam, że potrzebuję prawdziwego odpoczynku, relaksu, spokojnej głowy i całkowitego resetu. Przygotowałam plan, zaczęłam odpowiednio wcześnie, żeby nie na ostatnią chwilę i to był klucz do sukcesu. Oczywiście nie sam plan, ale i wdrożenie jego w życie.

Ten plan to:
– przygotowanie swojego zastępcy
– wyznaczenie najważniejszych i najpilniejszych rzeczy na czas mojego urlopu
– ustalenie zasad współpracy
– komunikacja do wszystkich zainteresowanych
– ustawienie autorespondera
– zmiana miejsca otoczenia
– no i najważniejsze – brak dostępu do skrzynki e-mail i wyłączony telefon służbowy.

Czy to w ogóle możliwe do wdrożenia❓

To wszystko zależy od Ciebie, czy na urlopie będziesz spokojny. Zależy to od Twojego nastawienia, zaufania do siebie, jak i Twoich pracowników.

To co moim zdaniem jest najtrudniejsze, to właśnie zaufanie do siebie i przede wszystkim do zespołu. Zbyt często wchodzimy w rolę rodzica i nadmiernie chcemy kontrolować przebieg pracy. Z doświadczenia wiem, że to działa odwrotnie. Ludzie dorośli – nasi pracownicy chcą czuć, że są traktowani po partnersku, nie potrzebują rodzica, tylko partnera. Wtedy są bardziej zaangażowani i odpowiedzialni. Traktując ich jak dzieci, sami sobie „strzelamy w kolano” a im podcinamy skrzydła. W konsekwencji narzekamy, że nasi pracownicy bez nas sobie nie poradzą. Zapewniam Cię, że poradzą sobie, gdy ich dobrze przygotujesz, a Ty jako szef będziesz miał spokojny urlop.

➡️Jeśli marzysz, żeby zejść z posterunku i zacząć prawdziwie odpoczywać, cieszyć się wolnością oraz czystą głową, a nie wiesz jak to zrobić, to napisz do mnie. Umówimy się na bezpłatną konsultację i zobaczymy w jaki sposób mogę Ci pomóc. Tutaj masz link do mojego elektronicznego kalendarza, możesz wybrać sobie dogodny dla siebie termin: https://annadziwulska.pl/wybierz-termin/

Przeczytaj także https://annadziwulska.pl/prowadzic-za-reke/ i działaj!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *