Chyba zwolnię tego pracownika!

Pracownik w ogóle nie myśli, robi tylko to co mu każę, chyba go zwolnię!

🧨Chyba zwolnię tego pracownika, robi tylko to, co mu się powie, w ogóle nie myśli! Nie mogę stać nad nim i mówić mu zrób to, zrób tamto. Chcę mieć ludzi myślących i samodzielnych!

-Na ile on wie, że Ty tak jego oceniasz❓ – nastąpiła cisza

-Nigdy mu tego nie powiedziałem, no to pewnie nie wie. Czeka mnie trudna rozmowa.

🎈W tym momencie z klienta zeszło ciśnienie. Zmienił się ton głosu i mimika twarzy. Klient zobaczył, że od dłuższego czasu był wściekły na pracownika i oceniał go negatywnie. Po czym doszedł do wniosku, że pracownik nie mógł zmienić swojego zachowania, ponieważ nie wiedział, że się tego od niego oczekuje.

💭Pewnie domyślasz się, że w opisanej sytuacji, szef powinien udzielić pracownikowi informacji zwrotnej. To przecież takie oczywiste, a jednak nie do końca.

📖Nie ma co się dziwić, że wielu właścicieli firm nie ma takiej wiedzy. Bo skąd mieliby to wiedzieć? W szkole nas tego nie uczyli. Na studiach, nie do końca mogę się wypowiadać, ale wydaje mi się, że to zależy od kierunku. Wiele osób nie wie, że czegoś nie wie, więc nawet nie szuka takich informacji.

📍Wiedza to jedno, jeszcze pozostaje nauczyć się jej udzielać. Warto pamiętać, że dobrze udzielona informacja zwrotna, z dobrą intencją, przyczynia się do rozwoju pracownika i wpływa pozytywnie na zmianę jego zachowania.

W jaki sposób udzielasz informacji zwrotnej❓ Czy w ogóle jej udzielasz❓

Jak wpływa na rozwój pracownika❓

Z jaką intencją jej udzielasz❓

Przeczytaj także https://annadziwulska.pl/prowadzic-za-reke/ i działaj!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *